Képregény

Univerzumbővítés kutyákkal és páncélba bújtatott kis kedvencekkel – A Karom Rendje: Benyő és Góca ajánló

Legyen szó bármilyen alkotásról, az mindig örömmel tölti el az embert ha esetleg kap valamilyen folytatás az, amivel játszott, vagy amit olvasott esetleg nézett. Pontosan így történt A Karom Rendjével, amiről éppen hogy megjelent az ajánlóm, az egyik alkotó, a rajzokért felelős Pádár Ádám már meg is keresett, hogy küldenének egy példányt a második részből. Nagy butaság lett volna a részemről ha a Benyő és Góca alcímet viselő folytatásra nemet mondtam volna. A kérdés csak az volt, hogy az érdekes sztori továbbra is hozza az előző kötetben tapasztalt színvonalat, vagy esetleg leül a cselekmény. A válasz azonban meglepett, mert az alkotók lényegében még feljebb tették a mércét.

Az első történetben megismertük a patkányok és a macskák rejtett világát, olyan macskákkal a főszerepben, mint Gombócz, Zafír, Miszlik vagy éppenséggel a Rend vezetője, Asztrál. Már akkor a kötet végén is kaptunk információt, hogy hamarosan kapunk egy spin-offot, ami Benyőre és Gócára, vagy ahogy eredeti nevén hívják őket Zserbóra és Gigire fog fókuszálni. A két kóbor macskából lett ugyanis a Karom Rendjének két tanonca.

Kezdetben nem nagyon tudnak együttműködni ezért elég rendesen össze is balhéznak, de később egy nagyobb meglepetés után mégis rájönnek, hogy ketten sokkal többre mennek. Erre a felfedésre egy nem éppen mindennapi betörő vezeti rá őket. Később pedig egy váratlan vendég is megzavarja a Rend nyugalmát. A történetről éppen ezért többet nem is mondanék el, mert az már spoilernek számítana.

Helyette inkább viszont mindenképp meg kell említeni hogy Szebeni Péter és Pádár Ádám nagyon ügyesen tovább bővítik az általuk megalkotott univerzumot. Ezt két új frakcióval teszik, akik az Elízium Bajnokai és a Csontvadászok névre hallgatnak. Ez nem csak a jelenlegi történetet színesíti, hanem ezáltal még inkább szálaira lehet szedni a történetet, már csak azért is mert mindegyik frakcióból megismerünk pár szereplőt, de a Bajnokok egyik tagja egy megfelelő indítékot is ad terjeszkedésük megértéséhez. A legbájosabb megjelenítés pontosan hozzájuk kötődik, ugyanis az egyik tagjukon, Leonidászon megfigyelhető a Pándi által csak techno-spártainak nevezett dizájn.

A második Karom Rendje sztorira általánosságban elmondható, hogy a rajzok kevésbé részletgazdagabbak, mint az előző kötetben de ez érthető is, mert ezt már nem Szebeni, hanem Pádár rajzolta. Ez azonban semmit sem vesz el a történetből, hanem inkább még hozzáad. Elvégre ezt értelmezhetjük úgyis, hogy mivel ez egy amolyan kiegészítő sztori, így ezért inkább erre a stílusra esett a készítők választása. De egy főként gyerekeket célzó képregénytől nem is elvárás az hogy el tudjunk veszni a legapróbb részletekben. Mert végső soron A Karom Rendje eddig is egy olyan kiadvány volt, ami inkább a fiatalabb közönségnek készült. Ezt a funkcióját pedig továbbra is tökéletesen teljesíti. Ami még feltűnő, hogy bár ezúttal is megjelennek a szerepjátékos elemek, ezúttal nem képezik annyira szerves részét a történetnek.

Az alkotók ügyesen bővítik tovább az általuk alkotott világot, amihez a két új frakció megfelelő alapot kínál. A történet végén ezúttal is plusz háttérinfókat tudunk meg. Bár ezt konkrétan nem említik, de az külön tetszett hogy Gigi toborzásakor a Halotti beszéd és könyörgés eredeti, latin nyelvű verziója olvasható. A Benyő és Góca nem sokkal A Karom Rendje után jelent meg, ami már csak azért is érdekes, mert érezni hogy Szebeni és Pádár igenis a szívükön viselik a történetük alakulását, és foglalkoznak is vele. Gyaníthatóan a harmadik képregény már nem biztos hogy ilyen hamar meg fog jelenni, de ez egyáltalán nem baj, mert nagyon is megéri várni a folytatást.

Ezúton köszönöm a 5Panelsnek, hogy rendelkezésemre bocsátották a képregényt. Amennyiben kedvet kaptál hozzá, akkor itt tudod megrendelni a saját példányodat.