Aranyra ítélt Aranyélet
Csütörtök este került sor a HBO új sajátgyártású magyar sorozata, az Aranyélet díszbemutatójára és az első rész premier előtti vetítésére. Színészek, alkotók s pár szerencsés rajongó együtt ünnepelték, hogy hosszú munka után végre elkészült a 8 db 50 perces epizódbál álló széria. De miről is fog szólni az Aranyélet?
Egy család történetét követhetjük végig, ahol Attila, az apa kétes ügyletekkel juttatta el családját a budai milliomosok elitjébe, a fény és csillogás világába. De ahogy Tony Soprano is próbált jó útra térni (nem véletlen a hasonlat, sok kommentelő várja az Aranyélettől a Maffiózók című világhírű sorozat „magyaros” változatát) úgy apja halála után a mi családfenntartónk is, de aki egyszer megérezte már a „piszkos milliók illatát”…A mindennapi életbe, az „egyszerű halandók” közé való visszatérés okozta nehézségek adhatják a sorozat fő konfliktusát.
Pláne ha a családanya, Janka, különösen élvezi a budai „kékvérűek” életét, s férje elképzelésének támogatása helyett továbbra is az alvilág sötétsége felé löki. Két gyermek alkotja még a famíliát, Mira és Márk saját párbajt vívhat, hiszen míg a lány a naivság megtestesítője, addig a fiú maga a lázadás. Mira mint angyal, s Márk mint ördög? Nem lesz ilyen egyszerű a képlet!
A szereplőket, s alkotókat illetően a 2000-es évek Real Madridjára illesztett jelző, azaz galaktikusok a legtalálóbb. A családfőt a már-már HBO kedvenc, Thuróczy Szabolcs játssza, feleségét sorozatban először szerepet vállaló Ónodi Eszter (ez a duó már a Valami Amerika 2-ben is nagyot játszott). A család fiatal tagjait Döbrösi Laura (az Egynyári kalandból ismerhetik az olvasók) és Olasz Renátó alakítja. Attila testvérét, Lengyel Tamás, míg a gyerekek keresztapját Anger Zsolt hozza majd a képernyők elé. De szerepet vállal még a sorozatban többek között Dobó Kata és Farkas Franciska is.
A zseniális szereplősor mellett a HBO nem bízta a véletlenre a kreatív team névsorát, sem a sorozatot körülövező marketinget. Az írói csapatot Tasnádi István mellet Zomborácz Virág (Utóélet, Terápia) és Bárány Márton alkotja. A rendezői gárda tagjai pedig Dyga Zsombor (Egynyári kaland) és Mátyássy Áron (Átok) voltak. Véleményem szerint jogosan bízhatunk abban, hogy az Utóélet és az Egynyári kaland, s kiváltképp a Terápia sikere garancia lehet az Aranyélet pozitív fogadtatására is.
Az utóbbi években tapasztalható reklámhadjáratok ellenére is tudott újat mutatni a HBO PR stábja az Aranyéletet illetően. Hiszen olyan kötelezőségek mellett, mint a sorozat facebook és instagram profilja, s a fővárosban több helyen is látható óriásplakátok mellett felállították Magyarország első pop-up szabaduló szobáját, ahol leendő rajongók sokasága próbálhatott meg kiszabadulni az Aranyélet csapdájának fogságából.
Marketing, színészek, rendezők mind-mind jeles. Az eredetileg finn mintára átvett sztori (bár nyilatkozatok alapján már a második rész után teljesen eltértek az eredeti száltól) talán a világon nálunk a legjobban eladható, hiszen magyarok ezrei, milliói gondolkoznak el minden 4 óra 20-as kelés, vagy egy végig dolgozott éjszakás műszak után, hogy miért nem választom én is a könnyebb utat?! Egyszerűen nagyítóval keresve se találok kifogást arra, hogy mi lehetne az az ok, amiért a sorozat ne aratna osztatlan sikert. Talán csak a túlzott elbizakodottság miatt fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy a Víkend és egyre inkább úgy tűnik, hogy a Veszettek sem érte el a nekik remélt sikert, pedig ezen filmek esetében is minden adva volt ehhez.
Minden hazai film és sorozatrajongó epekedve vár már egy igazán jó magyar sorozatra. Már csak kilencet kell aludni, és november 8-án kiderül, hogy megtöri-e a csendet, s valóban aranyat érdemel-e az Aranyélet!