Animáció

Ben 10 városkájának Tini Titánjai – Gyerekkorunk kedvenc meséi #11

Elképesztő, de lassan a végéhez ér a nosztalgia cikksorozatunk. Tényleg olyan, mintha a múlt hónapban kezdtem volna, de már csak két cikk és le is zárul a gyerekkorunkba visszatekintő cikkek listája. Egészen elképesztő, de ezúttal Molnár Roland még rálicitált Kolev Ádámra és szintén olyan meséket gyűjtött össze, amik eddig még egyáltalán nem szerepeltek senkinél az elmúlt tizenegy hónap alatt. Továbbá ő is megnézte, hogy az adott mese mettől meddig tartott. Bár hiába van egyre jobb idő és a nappalok is egyre hosszabbak, mi mégis arra kérünk titeket, hogy kicsit még maradjatok a szobátokban és velünk együtt vegyétek elő a gyerekkori kedvenceiteket.

Klasszikus Ben 10 (2005-2008)

A Klasszikus Ben 10 egy amerikai televíziós rajzfilmsorozat, amelyet a Man of Action írói kollektíva készített 2005-ben a Cartoon Network számára. A történet főszereplője a tízéves Ben Tennyson, aki a nyári vakáció alatt rátalál egy az űrből lezuhant idegen technológiára, az omnitrix karórára. Ezen páratlan szerkezet lehetővé teszi a viselője számára, hogy különböző idegen alakot öltsön. A kezdetben Ben számára tíz alap idegenlétforma elérhető: Vadorzó, Csupakéz, Ragacska, Villámmanó, Meti, Gyémántfej, Penge, Reppencs, Szellem, Lánglovag. Ezen lények tulajdonságai merőben eltérőek. Azonban az omnitrix karóra gyengeségei közé tartozik, hogy használat után lemerül így a legváratlanabb pillanatokban is okozhat kellemetlenséget Bennek. Arról nem is beszélve, hogy sokszor nem a kiválasztott létformává alakítja hordozóját. Ben felhasználva a karóra által biztosított szupererőt elhatározza, hogy segíteni fog az ártatlan és védtelen embereken.

A kalandok során rengeteg ellenséggel fogunk találkozni, akik felakarják használni a Ben kezén lévő technológiát gonosz terveik megvalósítására. Szerencsére Bennek nem egyedül kell szembenézni a gonosztevőkkel, ugyanis segítségére lesz az unokatestvére Gwen Tennyson és nagyapjuk Max Tennyson. A gyerekkoromat nagyban meghatározta eme alkotás, hiszen eljátszhattam a gondolattal, hogy milyen lenne, ha én is hozzájutnék ekkora földöntúli szupererőhöz. Emlékeim szerint még Ben 10 társasjáték is fellelhető volt a gyerekszobám polcán. Számomra a mai napig egy fogyasztható és minőségi sorozat, ami kiváló szórakozást nyújt. A később készült reboot sorozatokat nem láttam, de annyira nem is hoztak lázba. A klasszikus Ben 10 marad nálam az állandó favorit.

Geronimo Stilton (2009-2017)

A Geronimo Stilton világhódító útját gyerekkönyv-sorozatként kezdte. A sikernek hála 2009-ben olasz-amerikai-francia közreműködéssel televíziós rajzfilmsorozat készült a könyvek alapján, amit itthon a Minimax és az M2 sugárzott. A történet középpontjában Geronimo Stilton áll, aki Rágcsália egyik leghíresebb napilapjának, a Rágcsáló Híreknek a főszerkesztője. Aki mindennél jobban kedveli a bombasikernek ígérkező lapszenzációkat. Ebből következik, hogy munkája során rengetegszer keveredik olykor hajmeresztő és veszélyes kalandokba. Az utazásaira legtöbb esetben elkísér őt a barátai és családtagjai, úgy mint Tea Stilton, Trappola és Benjamin. Az előbb kiemelt karakterek visszatérő elemei a sorozatnak. Azonban akadnak olyan negatív karakterek, mint Sally Rasmaussen, a Napi Patkányoktól, aki folyton-folyvást próbálja szabotálni Geronimo munkáját. A sorozat kicsit kiszínezve mutatja be az újságírói munka velejáróit, de hát Indiana Jones sem maradt mindig a múzeum négy fala között.

Rejtélyek városkája (2012-2016)

Sosem voltak hatalmas kedvenceim a Disney Channel csatorna eredeti tartalmai. Az én gyerekkoromat, inkább a Cartoon Network, Jetix, és kisebb részben Minimax határozta meg. A Rejtélyek városkája, azonban egy üde színfolt volt a Disney tartalmai között. A sorozat egy tizenkét éves ikerpár, Dipper és Mabel nyári vakációját mutatja be, akiket a szüleik az Oregon állambeli Gravity Falls nevű helyre küldtek, ahol a nagybátyjuk Stan bácsi fog rájuk vigyázni. Ő egy szélhámos, aki a Rejtély kalyibát működteti. Ami után a környék természetfeletti legendáinak bemutatásából szerzi a bevételét. Azonban később kiderül, hogy Gravity Falls olyan titkokat rejt, amire senki sincs felkészülve. A produktum egyfajta Twin Peaks és X-akták egyveleg gyermeki szemmel bemutatva. Alex Hirsch az alkotás kreatívja remek érzékkel írta meg a karaktereket és jól adagolta Gravity Falls rejtélyeit. A mai napig az egyik legjobb sorozatok között van, amit remekül sikerült lezárni a készítőknek.

Tini Titánok (2003-2006)

A 2003-as Tini Titánok minden elemében zseniális sorozat volt. A DC Studiosra jellemző komolyabb hangvétel mellett megtalálták a készítők, hogy tegyék ezt a gyerekek számára is befogadhatóvá. Az első ilyen lépés volt, hogy a képregényektől eltérően a szereplőink még gyerekek, akik egy gigantikus T alakú toronyban élnek. A szuperhős csapat vezetője Robin, aki társaival, sötét Ravennel, Cybroggal, Starfire-rel, és Beast Boy-jal vállvetve harcolnak a velük szembe kerülő gonosszal. Az alvilági arcok közül megjelenik a rejtélyes Slade (Deathstroke), Brother Blood és Trigon. A sorozat lezártával még készült egy animációs film, ami a Tini titánok: Gubanc Tokióban címet kapta. Sajnos, a későbbiekben ez a széria sem kerülhette el a reboot hullámot. Ennek eredményeként született meg a Tini titánok, harcra fel!, borzalom.

Miss Mallard nyomoz (2000-2001)

A Miss Mallard nyomoz egy angol-kanadai rajzfilmsorozat, ami Robert Quackenbush kalandregénye alapján készült. A hazai nézőknek a Minimaxról lehet ismerős, de képernyőre tűzte a Duna TV is. A történet főszereplője Miss Mallard, a világhírű kacsa detektív, aki nyaralásai során sok rejtélybe keveredik, de egyet sem hagy megoldatlanul. A nyomozásai során segítségére van unokaöccse, Récefi Willard, aki a svájci rendőrség nyomozója. A produktum nagyban hozzájárult, ahhoz, hogy megszeressem a detektív történeteket, és később olyan klasszikusok felé vegyem az irányt, mint a Hercule Poirot történetei.