Sharon galaktikus kém naplója – Gyerekkorunk kedvenc meséi #7
Ki mondta azt, hogy egy lány/nő csak kifejezetten neki szóló tartalmakat nézhet? Hasonlóan vélekedik Anita is, aki a kérésemre kicsit nosztalgiázott a gyerekkora végtelenjében, és felelevenítette a kedvenc meséit. Mert ugyan miért ne tennénk így mi is? Legalább egy rövid időre kiszakadunk a szürke hétköznapokból és visszanyúlunk valami sokkal kedvesebb emlékhez. Na de pontosan mik is a kedvencei?
W.I.T.C.H.
Már egész fiatalon szerettem a fantasy elemekkel átszőtt történeteket. Nem véletlen, hogy a mai napig az egyik szívemnek legkedvesebb ilyen mese a W.I.T.C.H. Maga a történet öt lányról szól, akikről kiderül, hogy amúgy úgynevezett őrzők, akik a világok közötti átjárókat vigyázzák. Persze, a romantika sem maradhat ki. Igaz, csak tizenéves lányok szintjén, szóval nem kell akkora nagy dolgokra gondolni – de pont ez a szépsége benne. Mondanivalója is sokkal több van/volt, mint a mai meséknek: az összetartás, a barátok fontossága, a helyes értékrendek, mind-mind nem kap már akkora hangsúlyt a mai „modern” mesékben. A mai napig szívesen veszem elő az újságjaimat és a könyveimet, amik ezekből a történetekből íródtak.
Galactik Football
Ez a mese tipikusan fiúknak való. Bár a fociért nem rajongok, meg régebben sem volt a kedvencem, mégis a történet annyira magával vitt, hogy egyben képes lennék végignézni az összes részt. Ahogy a címe is mondja, ez egy galaktikus foci. Egészen konkrétan egy bolyók közötti kupa. Mintha az általunk ismert világbajnokságot áttennénk egy bolygóközi szintre. Persze, ehhez már a sci-fi elemek is szükségesek, ami miatt külön szerettem régen is. Most pedig még érdekesebb nézni a futurisztikus megoldásokat húsz évvel ez előttről.
Cubix
Cubix egy robot. Egy olyan világban járunk, ahol tök természetes, hogy „élő” robotok vesznek körül minket. Mindenkinek van sajátja, a gyerekeknek alap dolog a gépészet, és simán szétkapják és megjavítják. Persze, vannak itt is gonoszok, akik ellen harcolni kell. Amit természetesen a hős gyerekek csinálnak a robotjaikkal. Mégis, felnőtt fejjel sem érzem, hogy gagyi lenne. Sőt, örülnék is neki, ha ilyen világunk lenne: robotok lennének a közvetlen társaink, mégsem szakadnánk el az emberi barátoktól és a kapcsolatok fontosságától sem.
Született kémek
Talán ez a mese az egyetlen kivétel a listámon, mivel ez a mai napig megújul. Egészen konkrétan annyira megújul, hogy jelenleg is megy az új évada. Bár sok-sok év kihagyások vannak az évadok között. Így igazából az én gyerekkori kedvencem most lehet más gyerekek kedvence is. Mivel ez most is futó sorozat, sokat nem kell róla beszélnem. Három kém lányról szól, akik az iskola mellett a világ megmentésében is profin helytállnak. Ez is tipikus csajos mese, amiből igazából az jön le, hogy a lányok is milyen erősek tudnak lenni, egy alapból férfiak uralta kém világban. Hiszen ha kémek, akkor szinte csak James Bond létezik rajtuk kívül.
Sharon naplója
A felsorolt meséim közül ez az egyetlen, ami teljesen a valóság talaján áll. Vagyis hát majdnem, mert az a fránya fogszabályzó rendelkezik egy kis misztikus „erővel”. Sharon egy átlagos tinilány, átlagos családdal, barátokkal és problémákkal. Egészen addig, míg fogszabályzót kap, ami megbolondul, és ennek következtében olyan képességei vannak, mint például telefonbeszélgetést lehallgatni a szájában. Amiből aztán mindig lesz valami komplikált probléma. Miközben amúgy sem egyszerű egy kamaszlány élete. Képbe jönnek a női bajok, a fiúk, a pattanások a fényképezés napján, meg amúgy az idegesítő testvérek. És persze a lázadó kor, amikor a szülők sose értenek meg minket. Szóval igen, abban a korban nekem ez egy kincsesbánya volt a mesék között.